چهار سوی علم
جدیدترین و برترین اخبار و مقالات
نخستین فرودگاه فضاپیماهای خصوصی جهان در70 کیلومتری شمال شهر لاس‌کروسس نیومکزیکو، در حال ساخت بوده و قرار است آشیانه و هدایتگر اجاره‌ای فضاپیماهای خصوصی گردشگری شرکت «ویرجین گالکتیک» باشد.
فرودگاه فضایی آمریکا که در حال ساخت است، در مساحتی به اندازه 18 هزار هکتار، بنا و از یک باند فرود سه کیلومتری با عرض 60 متر تشکیل شده و می‌تواند مسؤولیت جریان ترافیک سفر توریست‌ها به مدار پایین زمین را با استفاده از محصولات ویرجین گالکتیک و سیستمهای فضایی «وایت‌نایت 2 » و «اسپیس‌شیپ 2» بر عهده بگیرد.
 
آشیانه فضاپیمای این ترمینال که تقریبا تکمیل شده، به امکانات محیط عصرفضایی افزوده است.
به گفته دیوید ویلسون، رییس ارتباطات رسانه‌ای فرودگاه فضایی آمریکا، فاز یک ساخت این فرودگاه تا 90 درصد تکمیل شده که مهلت اتمام آن تا پایان 2011 است.
به گفته ویلسون، فاز یک این فرودگاه به ساخت باند فرود بزرگ آن که در حال حاضر تکمیل شده، تاسیسات آشیانه پرواز مورد استفاده شرکت ویرجین گالکتیک، راههای داخلی، حصارکشی، سیستم الکتریکی، سیستم آب و فاضلاب و مرکز گنبدی شکل عملیات فضایی اختصاص یافته است.
فاز دو ساخت این جایگاه که برنامه‌ریزی آن آغاز شده، به ساخت و ساز پایانی تاسیسات مجتمع پرتاب عمودی، مراکز بازدید و خوشآمدگویی و یک بخش بازدید در حیاط اصلی فرودگاه اختصاص یافته است. این بخش قرار است تا پایان سال 2013 تکمیل شود که بعد از آن این فرودگاه کاملا آماده کار خواهد بود.

به عنوان یک بازدیدکننده، شما می‌توانید از آشیانه پرواز ترمینال، مرکز عملیاتی فرودگاه فضایی، تاسیسات تصفیه آب و ذخیره سوخت، جایگاههای پرتاب عمودی و همچنین باند طولانی آن دیدن کنید. از دیگر پیچیدگی‌های این فرودگاه می‌توان به چشم‌انداز ساخت یک هتل مجلل در نزدیکی این جایگاه اشاره کرد که شرکت ویرجین‌گالکتیک قصد دارد با ساخت آن به میزبانی مسافران، دوستان و خانواده آنها بپردازد. در حال حاضر فرودگاه فضایی آمریکا تنها می‌تواند خودروهایی تا ارتفاع تقریبی هفت متر و عرض 1.5 متر را اسکان دهد.


منبع : کنجکاو

[ دوشنبه 14 شهریور 1390 ] [ 13:05 ] [ احمدرضا ] [ نظرات (0) ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
جدیدترین مطالب
آمار سایت
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
? تعداد بازدید ها: 231212